Jehličnaté

Abies pinsapo

Jedle španělská  výška 8-15 m šířka 4-6 m

Chamaecyparis lawsoniana Golden Wonder

Cypřišek lawsonův     Středně vzrůstný cypriš žluté barvy. Je vhodný jako soliterní rostlina i do živých plotů. Výška netvarovaného cypřiše dosahuje 4-5 m. Nemá rád větrné a suché polohy.

Chamaecyparis lawsoniana Ellwoodii

Cypřišek lawsonův     Kultivar Ellwoodii je jeden z nejdéle pěstovaných. Má zelenomodrou barvu a je kompaktního vzrůstu. V dospělosti dosahuje cca 2,5 m. Nesnáší zamokřené půdy.

Chamaecyparis lawsoniana Fletsheri

Cypříšek lawsonův     Modrozelený kultivar o výšce 3-6m. Vhodný pro soliterní výsadbu i do živých plotů. Na pěstební podmínky nenáročný.

Chamaecyparis pisifera Filifera

Cypřišek hrachonosný     Tento kultivar má zelenou barvu. Dosahuje výšky 3-5 m. Je široce rozložitý s kaskádovitě uspořádanými větvemi. Vhodný jako soliterní rostlina. Na pěstební podmínky nenáročný.

Juniperus comunis Hibernica

Jalovec obecný     Úzce sloupovitý jalovec zelené barvy. Dorůstá 3 až 5 m při šířce 1m. Na pěstování poměrně nenáročný vhodný do všech půd. V oblastech s vyšší sněhovou pokrývkou je vhodné rostliny svázat drátem proti rozklesnutí či rozlomení.

Picea glauca Conica

Smrk bílý - kónický     Zakrslý kuželovitý smrk zelené barvy. Roste velmi pomalu a v 50 letech dosahuje cca 2m. Smrk není nutno tvarovat. Sám drží kuželovitou formu. Je nenáročný a vhodný do všech podmínek.